Objednávky nad 2000,- mají dopravu zdarma na pobočky Zásilkovny a Balíkovny. Objednávky nad 3000,- mají dopravu zdarma včetně kurýra GLS nebo Balíku do ruky České pošty.

Nové zabezpečení e-shopu

 

Děláme vše pro Vaši bezpečnost.

Bezpečné chování na internetu je velmi důležité. Protože nepodceňujeme nebezpečí úniku soukromých dat, přešli jsme na nejvyšší stupeň zabezpečení dat pomocí bezpečnostního protokolu https.

Nechceme Vás unavovat technickými detaily a pokusíme se vše popsat jednoduše. Zatímco dříve jsme byli schopni šifrovat pouze fázi platby kartou, nyní jsou šifrována všechna data. Žádný internetový útočník tak nemá šanci získat jakkékoliv údaje.

Zatímco dříve bylo šifrování https používáno pouze bankami, dnes jsou již vyšší bezpečností standardy a šifrování se používá i u kvalitních e-shopů.

Jsme proto rádi, že i my Vám můžeme nabídnout tu nejvyšší bezpečnost během Vašich návštěv našich stránek.

Jak poznáte zabezpečenou webovou adresu? V adresním řádku se před adresou zobrazí zelená ikona zámku a adresa je uvedena "https://" namísto klasické "http://".

Vypadá to takto:     https nuxe kosmetika

 

 

Zároveň připomeneme hlavní zásady bezpečného nakupování na internetu:

 • Seriózní e-shop

Měl by jasně uvádět vlastnosti nabízeného zboží a služeb, cenu zboží a služeb, včetně veškerých daní, poplatků a také eventuální náklady na dopravu, měl by jasně uvádět informace o platebních podmínkách, způsobu dodání, měl by jasně a zřetelně informovat nakupujícího o jeho právu na odstoupení od smlouvy či možnosti reklamace. Měl mít na sebe uveden kontakt. Název firmy nebo jméno podnikatele, adresu a IČO subjektu. Důležité je i telefonní číslo.

 • Platba kartou

Při placení kartou je potřeba maximální obezřetnosti. Především plaťte pouze tam, kde jsou Vaše údaje během platby šifrovány pomocí protokolu HTTPS. Pokud Vás Váš prohlížeč varuje před neplatným certifikátem, raději se vždy obraťte na e-shop jinou cestou, případně se poraďte s nějakým zkušenějším uživatelem.

 • Pokud e-shop neznáte, plaťte raději kreditní kartou, než debetní

Pokud se stanete obětí podvodu, existuje ještě šance, že dostanete své peníze zpátky. Větší šanci máte v případě, že jste platili kreditní kartou. Vaše kreditka je pravděpodobně pojištěná proti podvodu, zatímco běžné debetní karty většinou nijak zabezpečeny nejsou.

 • Kvalita zboží

Zboží na Internetu si nelze při nákupu vyzkoušet. Máte však právo jej u většiny druhů zboží bez udání důvodu do 14 dnů vrátit. V e-shopu Nuxe-kosmetika.cz je toto právo rozšířeno na dva měsíce.

 • Doručení a převzetí zboží

Při přebírání zásilky od dopravce je vhodné zkontrolovat, zda je obal zásilky neporušený. Porušenou zásilku nepřebírejte, sepište s dopravcem protokol a informujte obchodníka.

 • Připravte na nákupy svá zařízení

Stejně jako musí být závodní auto připraveno před důležitým závodem, měl by být i váš počítač nebo mobil připraven pro nakupování online. Věnujte čas aktualizaci operačního systému, internetového prohlížeče a antivirového programu.

 • Zůstaňte u prověřených obchodů

Nakupujte od obchodníků, kteří si vybudovali reputaci tím, že dělají to, co slíbí, a jsou schopni dodat nabízené zboží včas.

 • Používejte unikátní hesla

Čtyři z pěti uživatelů při online nakupování používají jediné heslo pořád dokola, což je velmi rizikové. Mnohem bezpečnější je používat unikátní hesla a jednorázové e-mailové schránky.

 • Dávejte si pozor na málo uvěřitelné nabídky

Vyhněte se obchodům, které nabízí zboží neuvěřitelně levně. Je to zkrátka vysoce rizikové. Vzpomeňte si na lidi, kteří nakoupili až příliš levně a své zboží třeba nikdy nedostali.

 • Nakupujte raději z počítače než z mobilu

Dbejte na to, aby byla veškerá komunikace šifrovaná použitím protokolu SSL. Na první pohled to poznáte tak, že je v adrese zobrazen odkaz s HTTPS. Obojí si můžete zkontrolovat v adresním řádku. To vše je mnohem jednodušší na počítači, než na tabletu nebo smartphonu.

 • Nenakupujte přes veřejné Wi-Fi sítě

Jestliže chcete nebo musíte nakupovat přes Wi-Fi síť, nakupujte raději z domova nebo ze zabezpečené Wi-Fi sítě. Tu poznáte tak, že je u ní symbol zámku, což značí, že je zabezpečena. Vyhnete se tak riziku, že informace, které odesíláte skrze bezdrátovou síť, mohou být zneužity a zobrazeny někým jiným.

 • Neprozrazujte o sobě víc, než je nutné

Při vyplňování objednávky je vždy potřeba vyplnit řadu údajů, z nichž některé jsou poměrně důvěrné. Je-li ale formulář příliš dlouhý a požaduje po vás zcela irelevantní informace, např. rodné číslo, mějte se na pozoru. Možná z Vás jen tahají citlivé údaje.

zdroj informací pro bezpečné nakupování na internetu: eset.com, nic.cz, apek.cz